Kulturní akce Rýmařov

Datum konání: 30.09.2020
Místo konání: Městské muzeum Rýmařov

Milí přátelé,

Městské muzeum Rýmařov bude pro veřejnost znovu otevřené od úterý 12. května.

Chtě-li bychom Vás proto pozvat na prodloužené výstavy, které jsme v březnu kvůli pandemii museli dočasně uzavřít.

V Galerii Octopus si nenechejte utéct výstavu obrazů významné a originální české výtvarnice OLGY KARLÍKOVÉ Perlení, kterou jsme prodloužili do 18. června 2020. Zapůjčený soubor maleb představuje Olgu Karlíkovou jako zaujatou a nesmírně citlivou obdivovatelku přírody, která na plátna a sololitové desky zobrazovala zpěv ptáků, žab či velryb. Je známo, že jako vystudovaná textilní výtvarnice pracovala v pražském UBOKu a spolupracovala s rýmařovskou Hedvou. Na výstavě lze umělkyni vidět také na fotografii Jindřicha Štreita.

V galerii Pranýř vzpomínáme na rýmařovského výtvarníka a učitele TOMÁŠE MATERU (1933 - 2019), který by v březnu letošního roku oslavil 87. narozeniny. První soubor obrazů zapůjčených od soukromých vlastníků a sběratelů budete moci zhlédnout do 31. května, druhou sérii zapůjčených obrazů pak představíme v termínu od 2. do 30. června 2020.

Květnem v Rýmařově pomalu začíná letní sezóna. Zveme Vás proto také do naší externí expozice v budově textilky HEDVA ČESKÝ BROKÁT a do nádherného barokního interiéru kostela Navštívení Panny Marie zv. KAPLE V LIPKÁCH. V obou expozicích na Vás budou v otevírací době čekat naši průvodci. Zavítejte také na celoročně otevřenou lokalitu HRÁDEK s replikou půdorysu středověkého hrádku a geologickou expozicí, která prošla na konci roku 2019 kompletní renovací.

Máte-li FACEBOOK, navštivte nás na @muzeumrymarov a podívejte se na 3D VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY expozice Městského muzea Rýmařov, hrádku a expozice v Hedvě Český Brokát. Momentálně pracujeme na nových webových stránkách muzea, na kterých budou virtuální prohlídky také k dispozici.

Přejeme pevné zdraví a krásný květen s kulturou.

S přáním hezkého dne

Michal Vyhlídal