Doslova na zelené louce vyrostla během dvou let nová hasičská zbrojnice. Pro místní dobrovolné hasiče byla již nezbytná a na její stavbu kromě obce přispělo i ministerstvo vnitra a MS kraj. Ze slavnostního otevření nové hasičské zbrojnice dne 7.2.2024 od 13.00 hodin video ZDE .

Navrhovaný objekt se nachází na pozemcích v okrajové části města po pravé straně ulice Šternberská ve směru na obec Vajglov před zahrádkářskou kolonií. Provoz objektu je dán účelovostí a bude využíván pro potřeby jednotky sboru dobrovolných hasičů – typ jednotky JPO II/1, což znamená dle speciálního předpisu: základní počet členů 12 osob, počet členů v pohotovosti pro výjezd v dané kategorii jednotky 4 osoby. Objekt je obdélníkového tvaru se sedlovou střechou se vstupem do objektu ze štítové východní strany. Část objektu s garážemi je jednopodlažní, administrativně užitná část je dvoupodlažní.V 1np objektu bude ze vstupního zázemí umístěna provozní část se šatnami s hygienickou smyčkou a prostor pro praní a sušení pracovních oděvů, dále pak  průchod do garáže s přístupem do chemické dílny a skladu. Ze vstupního zádveří je v podschodišťovém prostoru umístěna technická místnost s plynovým kotlem. Z garáže  bude přístupná strojní dílna a věž na sušení hadic s elektrickým vrátkem. 2np objektu obsahuje kancelář velitele JPO, ložnice, místnost pro odbornou přípravu, kychyňka a sociální zařízení pro muže a ženy.

Zahájení prací: v roce 2022

Ukončení prací: v roce 2023