Kulturní akce Rýmařov

Konec: 27.01.2019
Místo konání: Městské muzeum Rýmařov

Vážení přátelé,

dovolte mi Vás pozvat na kulturní akce, které jsme pro Vás na měsíce prosinec a leden připravili.

Ve čtvrtek 6. prosince v 17 hodin zahájíme v Galerii Octopus výstavu KOUZLO HISTORICKÝCH HRAČEK ze sbírek Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou. Těšit se můžete na hračky z období první republiky a retro hračky, jakož i na vánoční občerstvení. Na vernisáži zahrají a zazpívají vánoční koledy žáci ZUŠ Rýmařov. Výstava potrvá do 27. ledna. Akcí ukončíme celoroční projekt „Květy a kytice“, který je spolufinancován z fondu mikroregionu Praděd a městem Rýmařovem.

V sobotu 8. prosince v 16 hodin otevřeme komorní výstavu o rýmařovském rodákovi, spisovateli FRANZI BRIXELOVI a jeho knize HORSKÁ KRONIKA. Vážné a veselé příběhy z Rýmařova a okolí, která poprvé vychází v kompletním českém překladu. V rámci vernisáže knihu slavnostně pokřtíme a budeme ji rozdávat. Výstava v galerii Pranýř potrvá do 27. ledna. Akce proběhne za laskavého finanční podpory Ministerstva kultury a města Rýmařova.

Ve stejném prostoru galerie Pranýř budou od 8. prosince do 27. ledna vystaveny předměty z muzejního depozitáře, které byly vybrány do soutěže HISTORIE UŽITEČNÝCH POMOCNÍKŮ – soutěže čtrnáctideníku Rýmařovský horizont. Pokud se chcete zúčastnit soutěže a nevíte si rady, k čemu vybrané předměty sloužily, přijďte si je prohlédnout zblízka.

Poslední předvánoční akce se uskuteční v úterý 18. prosince v 17 hodin, a to odhalení rozšířeného originálního BETLÉMU s figurkami od rýmařovských autorů: Kateřiny Císařové, Šárky Lupečkové, Petry Klimentové, Romana Panáčka, Kateřiny a Miroslava Dolákových, Zdenky Přikrylové Nesetové, Gashperaca, Adama Rybky, Romana Karla, Kamily a Miloše Pánkových a Martiny Kohoutkové. Betlém bude ve foyer muzea k vidění do 27. ledna.

Všichni jste srdečně zváni.

Krásný vánoční čas s kulturou.

Těšíme se na shledání.

S přáním hezkého dne