Městské muzeum Rýmařov

Datum konání: 05.08.2017
Konec: 31.07.2017
Místo konání: Rýmařov

V sobotu 5. srpna 2017 v 16 hodin proběhne vernisáž výstavy obrazů a soch Výběr z tvorby Aleše Bučka. Autor na výstavě představí výběr ze své portrétní malby a námětu zátiší. Výstavu také doplní sochařské portréty a figury. V Galerii Octopus bude k vidění do 31. srpna 2017.

Ve stejný okamžik zahájíme také komorní výstavu v galerii Pranýř z cyklu Z muzejního depozitáře, tentokrát na téma Květy a kytice. Těšit se můžete na všemožné předměty od obrazů, kreseb, grafik, přes předměty denní potřeby, fotografie, či například textil. Všechny vystavené exponáty jsou součástí sbírek Městského muzea Rýmařov. Výstava potrvá do 31. srpna 2017.

Na tuto akci bude navazovat vernisáž výstavy fotografií industriálních prostorů Rýmařova nazvaná INDUSTRIA II. Vernisáž se uskuteční na janovickém zámku v neděli 6. srpna 2017 v 17 hodin. Vystavovat budou studenti kurzu PhotoGenia: Wlasta Laura, Renata Vaculíková, Jarka Vítková, Martina Janošová, Jana Kozůbková, Šárka Klímová, Aladár, Stanislav Zela, Jana Vaculín, Jan Šebek, Jens, Martina Koubková, Jana Tormová, Iva Nyitrayová, Lucie Pešáková a Bronislav Foller. Výstava v bývalém parohovém sále janovického zámku bude k vidění po zbytek sezóny do konce září.

A na janovickém zámku se uskuteční také druhé letošní letní kino, a to ve čtvrtek 17. srpna 2017, kdy budeme promítat film Karla Kachyni Ucho z roku 1970, v hlavní roli s Jiřinou Bohdalovou a Radoslavem Brzobohatým. Promítat se začne v 21:00 hodin. Pokud bude zima, škaredě či bude pršet, kino se uskuteční uvnitř zámku. Občerstvení bude zajištěno. Akce probíhá v rámci projektu „Kulturní sblížení“, jenž je spolufinancován z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd, bude tedy zdarma.

Těšíme se na shledání.

S přáním hezkého dne